Gündem Teşekkürü Ortadan Bölelim: Yarısı İnce’ye, Yarısı Diğer Adaylara

Teşekkürü Ortadan Bölelim: Yarısı İnce’ye, Yarısı Diğer Adaylara

728
1
Paylaş

 

Yaklaşık 10 günlük bir süreçte sitemiz için açıldı, açılıyor, açılacak şeklinde bir süreç yaşadığımız için tüm yazar arkadaşlarımdan ve şimdilik çevremdeki okurlardan özür diliyor, affınıza sığınıyorum. Umuyoruz Fakat.org için şu beklenmeyen kazalar bir nazar boncuğu olur. Yazarlarımızın açılış yazıları Ramazan Bayramında bir şeker mahiyetinde sizlerle olmaya başlayacak diyerek izninizle yazıma geçmek istiyorum.

 

Sayın Bahçeli’nin erken seçim için ağustos ayı teklifi haberini aldık, onun şaşkınlığını atlatamadan Sayın Erdoğan: “24 Haziran 2018 Genel Seçimleri hayırlı olsun!” demez mi? Bütün ülke bu açıklamaya kilitlendik, gündemler değişti. Afrin unutuldu, yangın yeri denilen ekonomi konuşulmaz oluverdi, Euro Dolar benzin yalan oldu bir anda; CHP’nin adayı kim? İlk turda iş biter mi? Ya meclisi muhalefet alırsa? Alır da cumhurbaşkanını feshederse? Ne yapacağız abi her yıl seçim mi olacak? Der hale geldik iyi mi! İyi iyi… Çünkü zekâsına saygımı her fırsatta dile getirdiğim Sayın Erdoğan biliyor ki, ekonomi ağustosu göremez. Metal yorgunluğu olan 16 saattir yolda kendini harap etmiş deneyimli şoför o arabayı o virajdan hasarsız çıkaramaz. Kriz patlak vermeden, bu araba bariyere sürtmeden bu virajı alamaz. Fakat kendisi zaferlerine yeni bir zafer eklerse ekonomi de ülke de bir soluk alıverir, yani şoför dinlenirse ve yolcularına olan güveni tazelerse araba hasarsız çıkabilir. Bi’ dakika, burada bir Fakat daha demek lazım, Erdoğan istemese de bir çözüm daha var! Direksiyona taze, hevesli bir şoför geçerse çok spontane ve aman aman talihsiz bir hata olmadığı sürece araba yine hasarsız o virajı alacaktır. O yüzden,  baskın seçim bu! Ya Erdoğan yine kendinle çeliştin, bu kadar da olmaz! Gibi saçma cümlelere tahammül edemiyorum. Sayın Erdoğan şartlara göre en doğru kararı vermiştir. Kendisi yorgun argın o keskin viraja girseydi, yolcular olarak birincil mağdurlar bizlerdik.

En sevdiğim laftır: PİLAVDAN DÖNENİN KAŞIĞI KIRILSIN.

Bu kez olmadı. Erdoğan’ın yerine kendimi koyuyorum da, çok zor. Pilavdan dönmek, erken seçime gitmek farzmış usta. Hatta öyle bir kaşık ki, kırılmazsa 80 milyonun bütçesi kırılabilir! Ne kadar sevsem de bu cümle bu kez anlamsız kaldı. Kaşığı doğru zamanda kırdı Reis-i Cumhur. Seçim sonucu ne olursa olsun ilk teşekkür, mevcut şoför Erdoğan’a…

En sevdiğim arkadaşlıklar: KAVGAYA GİDERSİN. TERTEMİZ BİR DAYAK YERSİN. SONRA ÖZELLİKLE SANA ÇALIŞAN ELEMANA DERSİN Kİ: “KARDEŞ SEN BAYAĞI İYİSİN NUMARANI VERSENE SIKINTI OLURSA ARARIM!” SONRA AYNI ELEMANLA KANKİ, KANKA, PANPA VB. OLUVERİRSİN.

Teşbihte hata olur mu bilmem. Bazen öyle teşbihler duyuyorum ki, olabilir demek ki diyorum. Fakat işte Muharrem İnce’ye teşekkürüm bu teşbih üzerinden olacak.  Mecliste meşhur bir basın toplantısı vardı, siyasetle ilgilenenler diyecek ki: ‘Hangisi?’ Kılıçdaroğlu’na ithafen şöyle söyledi: “Çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş…” Sonra İnce Cumhurbaşkanı adayı oldu, hadi buyur! Hala tartışılıyor ve hala kestiremiyorum. Kılılçdaroğlu ne düşündü? İki ihtimal var;

 

  • Nasıl olsa Erdoğan seçilir. İnce’nin vekilliği düşer. Ben de İnce’den kurtulurum.

Çünkü bundan sonraki ilk kurultayda muhtemelen Sn. İnce CHP Genel Başkanı olacaktı. En azından ben öyle yorumladım.

  • Taban Muharrem İnce’yi istiyor. Yiğidi öldür hakkını ver, bu adam aday olmalı, partinin isteğini yapmak boynumun borcudur.

Çünkü şu an görülüyor ki, Sn. İnce bomba gibi geliyor. Muhteşem bir sinerji oluştu. Uzun zamandır hasret kaldığımız Galatasaray-Fenerbahçe derbilerindeki top gibi anketler bir o kalede bir bu kalede. En ufak hatalar gol pozisyonu oluyor. Dahası AKP seçimde savunma stratejisi bilmiyor ve İnce çok zeki bir politikacı.

Umarım ikincisidir, eğer ilkiyse Sn. Kılıçdaroğlu saç baş yoluyor olabilir. Fakat bir kazan-kazan olayı da var. Kılıçdaroğlu eğer Erdoğan kazanırsa partide İnce’den, İnce kazanırsa ülkede Erdoğan’dan kurtulacak.

Konu konuyu açıyor, hala İnce’ye teşekkür edemedim. Edeceğim.

Çok ilginç bir şekilde adaylığını öğrendik. Hatta CHP içindeki adaylıkta en güçlü rakibi açıkladı ilk kez. Planlı mıydı? Kestirmek çok zor. İlhan Kesici, İnce adını kulislerde duyup açıklanmasına 13-14 saat kala sinirle ifşa mı etti bilmem, ama iyi ki yaptı. Ertesi gün çok önemli bir sınavım  vardı ve açıklanma saatiyle çakışıyordu. Sınavda meraklanmadım ve iyi odaklandım. Sonucu merak ederseniz, parlak değildi.

İnce çok seri bir giriş yaptı. “Biz Hazırız!” dedi instagram üzerinden. Sonra sloganları belirlendi, spontane mi yoksa kendisi klasik doğaçlamalarıyla mı buldu bilmem. Fakat bence en vurucu olanları;

DOLAR İNECEKSE, EURO İNECEKSE, BENZİN İNECEKSE, İŞSİZLİK ORANI İNECEKSE, PAZARDA FİYATLAR İNECEKSE ERDOĞAN DA İNSİN BİR ZAHMET!

3B PROJEMİZ OLACAK: BAŞARACAĞIZ, BÜYÜYECEĞİZ, BÖLÜŞECEĞİZ.

SİZ ZENGİNLEŞMEDEN BEN ZENGİNLEŞMEYECEĞİM.

TEZEK, DIŞKI DEĞİL; ATOM FİZİĞİ, KUANTUM DİYEN BİR CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM.

Fakat emin olduğum tek şey var, hepsinden daha etkili bir şey yaptı, çok oy kazandı, sempati kazandı, güven kazandı, işte şu ya! Dedirtti. Kara kaşından kara gözünden değil bu yüzden teşekkür edeceğim zaten!

Sayın İnce ilk mitingde sözünü verdi;

Temel Karamollaoğlu ile görüştü, başarı diledi, birlikte açıklama yaptı.

Meral Akşener ile görüştü, başarı diledi, güler yüzle poz verdi.

Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti, esprili söylemlerle dediklerini aktardı.

Sonra hiç gocunmadan AK Parti binasına gidip Sayın Cumhurbaşkanıyla görüştü, güler yüzle poz verdi. Çıkınca da “İki hemşeri görüştük başarı diledik, dertleştik.” Dedi. Bütün hepimizin özlediği güzel tabloların ressamı oldu. Yetmedi, Rize’ye gitti, mitingin hemen başında “Hepimiz Müslümanız, Erdoğan’ın siz hemşerilerine selamı var üzerimde kalmasın.” Diyerek kendi sloganında “Bu iş TAMAM!” dedi, dedirtti.

 

İster strateji olsun, ister prim, ister şov -ki ben öyle olduğuna inanmıyorum- çok güzeldi, görüntüler hasretlikti. Bu ziyaretler için ,Recep Tayyip Erdoğan ve Muharrem İnce’yi yan yana görünce herkesin içini ısıtan o tebessümler adına, randevu teklifini kabul eden tüm liderlere ve bu görüşmelerin baş mimarı Sayın Muharrem İnce’ye teşekkür etmeyi borç bilirim. Şu gergin ortamda tüm parti adaylarını yan yana görmeye, dostane mesajlara o kadar ihtiyacımız vardı ki! Keşke diğer adaylar da yapsa, en azında gençler biraz sakinleşir, ne güzel olur. Rakip olunabilir ama düşman asla, birbirinizi sevin, biz biriz mesajı çok güzeldi Sayın İnce. SÖZÜM TÜM ADAYLARA: Kavgaya TAMAM, dostluğa DEVAM!

1 Yorum

  1. ancak bu kadar güzel açıklanırdı.. kutlarım, hem fakat.org için hem yazın için eline emeğine saglık.. siyasete girmelisin arkadaşım.. eger ileride girmezsen bu ülke senden mahrum kalır yazık olur…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here