Gezgin Düşük Bütçeli Gezme Eylemi, Kamp

Düşük Bütçeli Gezme Eylemi, Kamp

701
0
Paylaş

Herkesin aklında bir gezme, farklı yerler tanıma düşüncesi vardır elbet ama bunu eyleme dökmek için bazı gereksinimlere ihtiyaç duyulur. Kimilerinin zamanı, kimilerininse parası yok. Zaman olayına tavsiye veremeyeceğim ama para mevzularına değinebilirim.

Öncelikle şehirler arası otobüsler çok pahalı. Bunu öğrenci bütçesi için söylüyorum. Bunun için tavsiyem “otostop” . Bu konu hakkında yazdığım blog şle kafanızdaki soru işaretlerini giderebilmişimdir umarım. Hala otostopa sıcak bakmayan arkadaşlara ise tren ile ulaşımı öneririm. Yavaş bir ulaşım yöntemi ama zevkli, özellikle doğayı izlemeyi seven ben ve benim gibiler için. Ulaşımı bu şekilde atlatırsak konu konaklamaya geliyor.

 

Konaklama durumuna bakıldığında en uygun yerler apartlar diğer seçenek oteller ki gecesi 100-150 Tl den başlıyor bu büyük bir bütçe. Ve tabi ki bedava olan bir yöntem var; Çadırda konaklama. Kaldığın yerin konforu bize göre sayısız yıldızlı otel tadında. Şimdi şöyle de bir soru işaretleri olabilir, ben şehirleri gezmek istiyorum, doğayı değil diyen arkadaşlarda olabilir aranızda. Onlara da şunu söyleyebilirim gündüz şehir turlarını yapıp akşamları kamp alanına geçebilirsiniz. Bu size çifte avantaj sağlar. Hem şehrin tadını çıkarmış olursunuz hemde şehrin gürültüsünden uzaklaşmış, kendinize zaman ayırmış olursunuz.

Yemek mevzularıysa her öğünü bir mekanda yememek lazım. Belki gittiğiniz yörenin ünlü bir yemeği vardır onu tatmak isteyebilirsiniz. Fazla abartmadan diğer öğünleri hazır konserve gıdalarla sağlamak daha ekonomik. Bunun dışında kamp ateşinde pişirilebilecek pratik yemekler var tabi ;menemen ,patates vb.

Bir örnek vermek gerekirse; 3 günlük Antalya kampımızı 70-100 tl civarında harcama ile yapmıştık. Sadece 1 öğün dışarıdan yemiştik onun dışında konserve ve noodle tükettik. Ateş yakıp suyumuzu kaynattık, çayımızı kahvemizi yaptık. Ulaşımı tabi otostop ile sağladık. Böylece uygun bir tatil yapmış olduk.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here