Edebi Köşe Okyanusa Doğru

Okyanusa Doğru

1019
5
Paylaş

Sulu boya fırçasının dokunduğu minik bir su birikintisiyim. Derinlerimden yayılan renkler dalga dalga karışıyorlar birbirlerine ve her yerime. Fırçanın bana getirdiklerine kader diyorum. Elimde olmayan sebeplerle karıştığım olaylar, tanıştığım insanlar .. İşte ne derseniz deyin buna. Başlarda müdahale edilemez bir gerçek sandığım bu olaylar karmaşasını çok yanlış yorumladığımı fark ettiğimde birkaç basamak daha yükseldim hayat merdiveninde.

Evet belki renkleri kontrol edemiyorum, bazen kırmızı capcanlı bazense güven dolu bir mavi bunlar iyi hissettirenler, peki ya bütün renkler karıştığında? İşte o zaman simsiyah oluveriyorum, ruhumu karanlık bir çıkmazda buluyorum.

Zamanla anladım ki olaylara bakış açımı genişlettiğimde yani su hacmimi biraz daha arttırdığımda boyalara hükmedebildiğimi gördüm. Sabırla seyreltmekle başladım önce. En baştaki berrak beni elde edememiştim ilk seferinde ama sınırlandırma yoktu. Bir bardak? Bir göl? Belki de kocaman bir okyanus olabilirdim. Olay aslında acıya, mutluluğa, heyecana yani fırçanın bana getirdiği bütün renklere karşı minik bir bardak değil daha fazlası olabilmekti. Bunu idrak ettiğimde bir su birikintisiydim. Şimdi ise göl olma çabalarım sürüyor. Okyanus mu ? O da hayal değil.

5 YORUMLAR

 1. Okyanus olmak…
  Bir damlanın mücadelesi..
  Bir damlanın hikayesi..
  Kader…
  İnsan hayalleri kadardır..
  Kaderse hayallerine gidebilme yolu..
  Kaderin hayellerin kadar berrak ve sonsuz olsun.
  Yolun açık olsun Mekselima….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here