Düşünce Ters Orantı

Ters Orantı

232
1
Paylaş

Neredeyiz? Nereye gidiyoruz? Nereye gitmek istiyoruz? Ayak sesleri arttıkça etrafımızda, sessiz yerlere kaçıyoruz. Kalabalıklaştıkça bahçemiz, çatılara çıkıyoruz. Geliştikçe dünya, biz geri çekiliyoruz.

Her şey kolaylaşırken, aslında hayat daha da zorlaşıyor. Tıpkı bilgiye kolay ulaşmakla, cahilliğin de artması gibi. Daha iyi bir dünya için çalışırken bunca bilim insanı, hayat daha iyiye mi gidiyor tartışmalı. Doğru gibi görünse de aslına çoğu ters orantı.

Mars’da hayat aranıyor, kesinleşse gidilecek. İyi de hani iyi bir dünya yaratıyordu teknoloji? Neden bu dünyadan kaçma isteği? Yoksa “Uzay” mı daha iyi bir hayat dedikleri? Ya da insanlardan kaçmak mı bu isteğin sebebi? Uzaylılar insanlardan daha mı insani? Kısmen evet. İnsanlar uzaylılardan daha mı yabani? Kısmen hayır.

Uzay ya da bilim çağı ne derseniz deyin, bir tuşa bakıyor her şey. Basıyorsun; arıyor, buluyor, getiriyor, hesaplıyor, yediriyor, içiriyor vs vs… Hayat kolay, insanlara, arkadaşlarına ulaşmak kolay. Eee sorun nerede, bizi uzaklaştıran ne? Sorun aslında cevabın içinde. Çünkü bizim asıl istediğimiz insan değil, dinleyen bir kalp ve bir çift kulak. xxM.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here